• Najlepsze propozycje z zakresu programowania

 • Grafika bez tajemnic ;)

 • Edycja VIDEO? Nic prostszego ;)

 • Tajemnice czystego kodowania :)

Copyright 2022 - ksiazkiinformatyczne.pl - najlepsze pozycje z zakresu informatyki w sieci ;)

Jacek Mielnik - Microsoft Windows Server 2019. Kurs video. Zaawansowane administrowanie siecią

Microsoft Windows Server 2019. Kurs video. Zaawansowane administrowanie siecią

Autor: Jacek Mielnik

Format: Druk

Data wydania: 2022-01-11

Stron: 0

Dostawa: 0,00 zł

Wysyłka w 24h

Nowość

Cena: 39.60 zł
Zniżka: 59.40%Obierz kurs na... administrowanie sieciami w biznesie

Poznaj Windows Server 2019 - najnowszą odsłonę sieciowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. System ten, przeznaczony przede wszystkim dla większych przedsiębiorstw, wydajnie wspomaga profesjonalną obsługę wewnątrzfirmowej sieci komputerowej. I tu rozpoczyna się Twoja rola, przyszły administratorze - tam, gdzie trzeba kontrolować domenę, zarządzać uprawnieniami użytkowników, przydzielać opcje drukowania, dbać o bezpieczeństwo plików i dokumentów w obiegu, dynamicznie nadawać adresy IP czy decydować o tym, które aktualizacje systemu Windows wprowadzać, a które wstrzymać, Ty będziesz rządzić. Oczywiście we współpracy z Windows Server w wersji 2019. Nastawionej na maksymalną wirtualizację, integrację z chmurą Microsoft Azure i przede wszystkim na bezpieczeństwo.

Brzmi profesjonalnie? Bo tak jest - ukończywszy proponowany przez nas kurs, będziesz przygotowany do pracy na stanowisku zarządzającego siecią działającą w środowisku Microsoft Windows Server. Twoją rolą będzie ustalanie dostępów pracowników firmy do systemów opartych na strukturze klient – serwer. Swoje umiejętności wykorzystasz podczas konfiguracji prywatnej dla osób pracujących z domu lub z dowolnej innej, odrębnej od siedziby przedsiębiorstwa lokalizacji. Twoja obecność na stanowisku ułatwi pracę administratorom WWW - przygotujesz dla nich odpowiednie środowisko webmasterskie. Dla Ciebie zaś sam kurs może się stać wstępem do dalszego rozwoju - do następnych szkoleń i zdobywania certyfikatów w środowisku Microsoft Windows Server.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

Podczas kursu:

 • Zainstalujesz i skonfigurujesz role związane z federacją tożsamości użytkowników (ADFS).
 • Przygotujesz serwer certyfikacji i wdrożysz szablon certyfikatu ADFS.
 • Skonfigurujesz strefy DNS dla usług federacyjnych.
 • Zainstalujesz i ustalisz role AD LDS (usługi katalogowe dla aplikacji) na kontrolerze domeny i serwerze członkowskim.
 • Uregulujesz kwestię relacji między serwerami w usłudze AD LDS.
 • Wdrożysz usługę AD RMS służącą do zarządzania prawami dostępu w Active Directory.
 • Przygotujesz do pracy środowisko kontenerowe, a w nim popularnego Dockera do testowania aplikacji.
 • Zajmiesz się sprawą rozproszenia plików NFS przy współpracy Windows Server 2019 z Linux Debian.
 • Przyjrzysz się roli i sposobom działania folderów roboczych, umożliwiających korzystanie z plików służbowych na różnych komputerach.
 • Nauczysz się wykonywać kopie bezpieczeństwa dysków na podstawie wykonywanych migawek, a także odzyskiwania danych w razie awarii.
 • Wdrożysz programową macierz nadmiarową RAID 0 i 1.
 • Zainstalujesz i skonfigurujesz funkcję szyfrowania dysków BitLocker i usługę równoważenia obciążenia sieciowego dla serwerów.

Ukończywszy szkolenie Microsoft Windows Server 2019. Kurs video. Zaawansowane administrowanie siecią, będziesz w pełni przygotowany do pracy z serwerową wersją systemu operacyjnego Microsoftu. Twój poziom będzie można określić jako zaawansowany.

Uwaga! Kurs stanowi spójną, niezależną całość szkoleniową. Jeśli jednak chcesz zacząć od początku i przejść cały cykl szkoleń na temat zarządzania sieciami w systemie Microsoft Windows Server 2019, polecamy Ci sięgnąć również po kursy:

Microsoft Windows Server 2019. Kurs video. Zostań administratorem sieci

Microsoft Windows Server 2019. Kurs video. Nowoczesne administrowanie siecią

Jako grupa systemów operacyjnych przeznaczonych specjalnie dla serwerów system Windows Server pojawił się w 2003 roku i od tamtej pory jest stale rozwijany. Najaktualniejsza wersja datowana jest na 2019 rok. Na pierwszy rzut oka system ten trudno odróżnić od klasycznego Windowsa przeznaczonego do użytku na komputerach i laptopach.

Podobieństwo występuje jednak przede wszystkim w interfejsie, który w każdej wersji systemu dla serwerów odpowiada wypuszczonej równolegle wersji komercyjnej. Jednak na tym poziomie podobieństwa właściwie się kończą. Windows Server oferuje przede wszystkim dużo większe bezpieczeństwo i stabilność systemu, a także mnóstwo dodatkowych funkcji administracyjnych, jak zarządzanie uprawnieniami użytkowników, przydzielaniem IP, ochroną plików w sieci itd. Z drugiej strony, w porównaniu z komercyjnym systemem operacyjnym, Windows Server ma wprowadzone celowe ograniczenia: nie zawiera choćby Microsoft Store czy Microsoft Edge. Wersja 2019 jest wyposażona w najwyższej jakości zabezpieczenia, umożliwia pracę w chmurze i na maszynach wirtualnych.

Cena: 39.60 zł
Zniżka: 59.40%

Content of the second tab.

Powrót do strony głównej księgarni